اپتیک optlab

فضای سبز احتمال مبتلا شدن به سرطان سینه را می كاهد

فضای سبز احتمال مبتلا شدن به سرطان سینه را می كاهد اپتیك: تهران- پژوهشگران اسپانیایی اعلام نمودند كه زندگی در نزدیكی پارك ها و فضاهای سبز، احتمال مبتلا شدن به سرطان سینه را می كاهد.


به گزارش روز دوشنبه گروه اخبار علمی ایرنا، مطالعه روی سه هزار زن در 10 استان مختلف اسپانیا، نشان داده است كه زندگی در فاصله 300 متری پارك یا فضای سبز، خطر ابتلاء به سرطان سینه را 35 درصد می كاهد و كم شدن این فاصله تا 100 متر، به معنای كاهش 44درصدی خطر یاد شده است.
بنابر این پژوهش، یك زن از هر هشت زن در جهان، در معرض خطر ابتلاء به سرطان سینه قرار دارد كه در خیلی از موارد، منشاء آن جهش ژنتیكی، چاقی و یا مصرف الكل عنوان می گردد. اما نتاج حاصله از مطالعات جدید كه به امضای 50 موسسه علمی برجسته رسیده است، نشان داده است كه زندگی در نزدیكی فضای سبز احتمال مبتلا شدن را می كاهد.
«كریستینا اوكلاهان» اپیدمولوژیست این گروه مطالعاتی، درباره چرایی این تاثیرگذاری اظهار داشت: پیش بینی ما این است كه زندگی كردن در نزدیكی فضای سبز شهری، سبب افزایش فعالیت بدنی زنان می گردد كه اثر محافظتی در برابر سرطان سینه بوجود می آورد. همینطور نزدیك بودن به فضای سبز به معنای دوری از آلودگی هوا و اكسیژن بیشتر است.
وی اضافه كرد: همینطور فضای سبز تاثیر بصری دارد و سطح استرس و افسردگی را كه از عوامل رشد تومور سرطان سینه است، می كاهد.
به گفته محققان، سه سال پیش هم با بررسی افرادی كه در نزدیكی پارك ها و فضاهای سبز زندگی می كردند مشخص شد كه اضطراب و افسردگی در آنان كمتر دیده می گردد. همینطور تحقیقات روی افراد مبتلا به سرطان سینه حكایت از علایم افسردگی در آنان می دهد.
نتایج این مطالعه در نشریهInternational Journal of Hygiene and Environmental Health و در روزنامه ال پاییس انتشار یافته است.
علمی**9294**2017


1397/06/06
13:34:08
5.0 / 5
4982
تگهای خبر: سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک