اپتیک optlab

زخم پای دیابتی از شایع ترین سرطان ها هم كشنده تر است

زخم پای دیابتی از شایع ترین سرطان ها هم كشنده تر است اپتیك: تهران- رئیس پنجمین كنگره ملی زخم و ترمیم بافت با اشاره به اهمیت توجه به زخم پای دیابتی بعنوان یكی از عوارض این بیماری اظهار داشت: زخم پای دیابتی از شایع ترین سرطان ها( سینه و پروستات) هم كشنده تر است.


به گزارش اپتیك به نقل از ایرنا، دكتر سید مهدی طبایی روز یكشنبه در نشست خبری پنجمین كنگره ملی زخم و ترمیم بافت اظهار نمود: مرگ و میر ناشی از این بیماری از مجموع فوتی ها بر اثر سه سرطان سینه، پروستات و لنفوم هوچكین هم بیشتر است و این مورد نشان دهنده اهمیت این حوزه است.
طبایی تصریح كرد كه بیماری های سرطان باید مورد توجه جدی قرار گیرد اما عارضه زخم پای دیابتی ها هم باید به صورت جدی تر توسط دست اندركاران دیده شود.

** 1.5 میلیون دیابتی در معرض زخم پای دیابتی
وی اظهار داشت: هرچند آمار دقیقی در مورد شیوع زخم پا وجود ندارد، اما با پیش بینی ابتلای حدود 6 میلیون ایرانی به دیابت، تخمین زده می گردد 1.5 میلیون ایرانی مبتلا به دیابت در معرض زخم پای دیابتی هستند.
وی واریس را از دیگر عوامل اصلی در رابطه با زخم پای دیابتی دانست و اظهار داشت: این بیماری بر تعداد افراد در معرض خطر زخم پای دیابتی می افزاید.
طبایی با اشاره به اینكه زخم پای دیابتی حدود 20 تا 30 درصد زخم پای مزمن است، تصریح كرد: تا 5 میلیون نفر مخاطب زخم مزمن هستند.
طبایی همینطور با بیان این كه زخم پای دیابت همچون موضوعاتی است كه كمتر مورد توجه قرار می گیرد، اظهار داشت: با عرضه آموزش صحیح و اقدامات اولیه به موقع، می توان از بروز خیلی از آنها جلوگیری كرد.
وی دیابت را شایع ترین علت قطع پا غیر تصادفی در ایران دانست و بیان داشت: این مورد در مردان شایع تر است.
طبایی، با اشاره به اینكه برپایه مطالعه ای در اصفهان تخمین زده می گردد كه هزار میلیارد تومان در سال برای زخم مزمن هزینه می شود، اضافه كرد: این هزینه هدفمند نیست و به صورت صحیح و علمی مصرف نمی گردد اما از جیب بیمار یا بیمه صرف می گردد و یا نظام سلامت آن را تامین می كند پس لازم است بتوانیم الگوی مناسب را ارلائه نماییم.
رئیس پنجمین كنگره ملی زخم و ترمیم بافت اضافه كرد: در مورد زخم های مزمن كارهای پراكنده ای، بیشتر شده است اما الگوی جامع در این زمینه وجود ندارد و مردم دسترسی به یك مركز جامع ترمیم زخم ندارند.
وی ادامه داد كه در كنار برپایی پنل های تخصصی و كارگاه های آموزشی، مجمع خیرین زخم و ترمیم بافت هم برگزار می شود تا از این طریق هم خدمات درمانی مناسب تری به افراد مبتلا به زخم عرضه شود.
پنجمین كنگره ملی زخم و ترمیم بافت از 4 تا 6 مهرماه با حضور محققان ایرانی و خارجی در سالن همایش های رازی برگزار می شود.
علمی ** 1201 **2017


1397/07/02
14:14:32
5.0 / 5
4533
تگهای خبر: بیمار , بیماری , بیمه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک