اپتیک optlab

وزارت بهداشت پیگیر الكترونیكی كردن خدمات سرپایی و بستری در بیمارستان ها

وزارت بهداشت پیگیر الكترونیكی كردن خدمات سرپایی و بستری در بیمارستان ها اپتیك: معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینكه ما به دنبال الكترونیك كردن تمام خدمات سرپایی و بستری هستیم، اضافه كرد: بر همین اساس، ارسال الكترونیك اسناد درمانی به بیمه ها از اول خرداد آغاز خواهد شد و بیمه ها رسیدگی الكترونیكی به اسناد را انجام خواهند داد.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، دكتر قاسم جان بابایی در همایش تبادل الكترونیكی اطلاعات بیماران بستری بیمه سلامت از بستر سپاس، اظهار نمود: یك برنامه كلی تحت عنوان برنامه جامع الكترونیك شدن خدمات در دو بخش بستری و سرپایی تدوین شده و در حال اجرا می باشد.
وی ادامه داد: ما به دنبال الكترونیك كردن تمام خدمات سرپایی و بستری هستیم تا تمامی داده ها در بستر امن و مطمئن الكترونیك ذخیره و مورد بهره برداری قرار گیرند و از این طریق اطلاعات پرونده الكترونیك سلامت را به صورت كامل در اختیار داشته باشیم.

معاون درمان وزارت بهداشت اشاره كرد: در بخش سرپایی اقداماتی چون خدمات مربوط به نسخه نویسی الكترونیك، ویزیت الكترونیك، نوبت دهی و نوبت گیری الكترونیك و استحقاق سنجی در دستور كار است. هم اكنون ۶ دانشگاه علوم پزشكی در زمینه نسخه نویسی الكترونیك پیشرو هستند و این كار با جدیت در حال انجام می باشد.

جان بابایی با اشاره به اینكه ارسال الكترونیك اسناد با همكاری بیمه سلامت و دانشگاه علوم پزشكی اصفهان به صورت پایلوت شروع شده تا نقصها احتمالی برطرف شود، اشاره كرد: با برنامه ریزی های انجام شده، ارسال الكترونیك اسناد توسط مراكز، از اول خرداد آغاز خواهد شد و بیمه ها رسیدگی الكترونیكی به اسناد را انجام خواهند داد.

وی با اشاره به اینكه مهم ترین هدف ما تكمیل نظام پرونده الكترونیك سلامت در سراسر كشور است، اظهار نمود: در فاز بعدی باز سایر بخش ها همچون واحدهای پاراكلینكی به سمت الكترونیك كردن خدمات پیش خواهند رفت.

بنابر اعلام وبدا، جان بابایی درباب ارسال الكترونیك اسناد و ثبت بخش اعظم اطلاعات و داده های بیمارستانی به صورت الكترونیكی تا آخر سال، ابراز امیدواری كرد و اظهار داشت: در این زمینه برخی از دانشگاه ها و مراكز همچون بیمارستان الزهرا (س) اصفهان، پیشرو هستند و خدمات داخل بیمارستانی را به صورت الكترونیك ثبت می كنند، این مساله یك گام بزرگ به سمت تشكیل پرونده الكترونیك سلامت است.

معاون درمان وزارت بهداشت عنوان كرد: با ثبت الكترونیك داده های داخل بیمارستان و تشكیل پرونده الكترونیك، امكان لینك و تبادل اطلاعات با دیگر سامانه ها همچون سامانه سیب (بسته مراقبت سلامت) معاونت بهداشت فراهم خواهد شد.

وی اظهار داشت: وزارت بهداشت در تلاش است با همكاری سازمان بیمه سلامت و اداره فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، طرح استحقاق سنجی هویت را كه در تمامی بیمارستان ها انجام شده، در مراكز سرپایی سطح یك باز انجام دهند.1397/12/21
23:23:59
5.0 / 5
4237
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک