اپتیک optlab

بهترین راه مقابله با ژن های چاقی

بهترین راه مقابله با ژن های چاقی اپتیك: پزشكان اعتقاد دارند كه ˮآهسته دویدنˮ بهترین راه مقابله با ژن های چاقی است.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، افرادی كه به لحاظ ژنتیكی مستعد مبتلاشدن به چاقی هستند راحت تر از افراد دیگر گرفتار اضافه وزن می شوند. هرچند، وجود ژن های چاقی نمی تواند دلیلی بر تسلیم شدن در مقابل افزایش وزن باشد.
در این بررسی به ارزیابیِ تاثیر انواعی از حركت های ورزشی پرداخته شد كه می توانند در كاهش خطر مبتلاشدن به چاقی حتی در افرادی كه به لحاظ ژنتیكی مستعد اضافه وزن هستند موثر باشند.
پژوهشگران به ارزیابی اطلاعات بیشتر از ۱۸ هزار نفر در تایوان كه ۳۰ تا ۷۰ ساله بودند پرداخته و آزمایشاتی را روی نمونه خون و ژنوم های آنان انجام داده اند. همین طور از آنان در مورد فعالیت های بدنی و نوع آن پرسش شد.
پژوهشگران ژنوم های شركت كنندگان در این مطالعه را اسكن كرده و ژن های در رابطه با افزایش ریسك چاقی را بررسی كردند. سپس به این مساله پرداخته شد كه آیا برخی انواع حركات ورزشی با این خطر مقابله می كنند؟
به گزارش لایوساینس، در مجموع، افرادی كه هر نوع فعالیت بدنی داشتند نسبت به سایر افراد از شاخص توده بدنی (BMI) كمتری برخوردار بودند و این شرایط در افرادی كه به لحاظ ژنتیكی مستعد چاقی نیز هستند مشاهده شد. هرچند، تاثیرگذاری آهسته دویدن در مقابله با چاقی بیشترین میزان بوده است.
منبع:

1398/05/12
17:18:44
5.0 / 5
4301
تگهای خبر: آزمایش , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک