اپتیک optlab

از اعلام زمان پرداخت مابه التفاوت افزایش حقوق دانشجومعلمان تا هشدارهایی درمورد عفونت مفصلی

از اعلام زمان پرداخت مابه التفاوت افزایش حقوق دانشجومعلمان تا هشدارهایی درمورد عفونت مفصلی به گزارش اپتیك پاكسازی ۲۳۰ پاتوق جدید مواد مخدر در تهران، اخطار پلیس فتا در مورد خرید اینترنتی لوازم التحریر، مردم به صورت مستقیم به متكدیان كمك نكنند، سفارش های زیست محیطی به هیات های عزاداری، تشكیل كارگروه ویژه مسابقات جهانی مهارت در سال ۲۰۲۱، غربالگری سلامت نوآموزان تا آخر شهریور / واكسیناسیون كلاس اولی ها و دهمی ها و... سرخط برخی مهمترین اخبار امروز اجتماعی ایسنا است.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، اداره اخبار اجتماعی امروز (۱۶ شهریورماه) اخبار و مصاحبه و گزارش هایی خبری روی خروجی خود منتشر نموده كه بعضی از مهمترین آنها در ادامه آمده كه با كلیك روی تیتر اخبار، متن كامل آنها در سایت قابل مشاهده است:

ضرورت شناسنامه دار كردن گودهای پایتخت
عضو هیات رییسه شورای شهر تهران از ضرورت شناسنامه دار كردن گودهای پایتخت و تعیین زمان برای گودبرداری اطلاع داد.
زهرا نژادبهرام در گفتگو با ایسنا، در مورد وضعیت گودهای رها شده پایتخت با بیان این كه تعداد گودهای رها شده زیاد است و به مبحث جدی برای پایتخت تبدیل گشته است، اظهار داشت: برخی از این گودها به علت آنچه اقدامات ساختمانی بر روی آنها انجام نشده، در مرحله خطرناك قرار دارند البته شهرداران برخی مناطق نسبت به دریافت احكام از جانب قوه قضاییه اقدام نموده تا بتوانند نسبت به ایمن سازی این گودها اقدام نمایند.

تكمیل روند جایگزینی بیمارستان های فرسوده تهران تا ۱۴۰۴
استاندار تهران با اشاره به اینكه بخشی از بیمارستان های فرسوده تهران ظرف سال جاری و سال آینده جایگزین می شوند، اضافه كرد: جایگزینی بیمارستان های فرسوده در تهران تا سال ۱۴۰۴ تكمیل خواهد شد.
انوشیروان محسنی بندپی در گفتگو با ایسنا، در تشریح اقدامات انجام شده برای نوسازی و جایگزینی بیمارستان های فرسوده در سطح استان تهران، اظهار داشت: هم اكنون جایگزین بیمارستان فیروزگر، جایگزین بیمارستان شهدای مفتح، جایگزین بیمارستان امام (ره) و جایگزین بیمارستان شهدای تجریش در حال راه اندازی هستند.

غربالگری سلامت نوآموزان تا آخر شهریور / واكسیناسیون كلاس اولی ها و دهمی ها
رئیس اداره سلامت نوجوانان و مدارس وزارت بهداشت، برنامه های این وزارت خانه برای سنجش سلامت نوآموزان برای ورود به مدرسه را شرح داد و اظهار داشت: علاوه بر سنجش پزشكی نوآموزان، برنامه های آموزشی در جهت افزایش آگاهی والدین و نوآموزان هم عرضه شده است.
دكتر گلایل اردلان در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه سنجش سلامت نوآموزان از سال ۱۳۷۵ بعنوان فعالیتی مشترك میان آموزش وپرورش استثنایی، وزارت بهداشت و دفتر سلامت تندرستی وزارت آموزش وپرورش در حال اجراست، اظهار داشت: البته با عنایت به تغییرات صورت گرفته در جامعه، سبك و سیاق این فعالیت هم بروز شده و پروتكل های اجرایی آن هم بازبینی شده است.

آغاز طرح "نذر خون" از آغاز محرم / اهدای خون را به تاسوعا و عاشورا موكول نكنید
سخنگوی سازمان انتقال خون ضمن توضیح درباره طرح "نذر خون" در روزهای محرم و صفر، اظهار داشت: در پنج ماهه نخست امسال، یعنی تا آخر مرداد ماه، یك میلیون و ۹۱هزار نفر جهت اهدای خون به مراكز انتقال خون مراجعه نموده اند.
دكتر بشیر حاجی بیگی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به شعار امسال سازمان انتقال خون در ماه محرم در خصوص «نذرخون، تصمیم آگاهانه، اهدای خون مسئولانه» اظهار نمود: طرح سراسری نذر خون در كشور از آغاز ماه محرم شروع شده و تا آخر ماه صفر ادامه خواهد داشت؛ در این راستا تمامی مراكز جامع انتقال خون در كشور آماده حضور اهدا كنندگان خون هستند.

مردم به صورت مستقیم به متكدیان كمك نكنند
رئیس انجمن مددكاران اجتماعی ایران یكی از طریق های گسترش جرایم و صدمه های جامعه را تكدی گری دانست و با اشاره به آیین نامه مصوبه سال ۱۳۷۸ شورایعالی اداری كه حدود ۱۱ دستگاه در این عرصه مسئولیت دارند، اظهار داشت: به نظر می آید هنوز نتوانسته ایم این آیین نامه را به درستی اجرا نماییم.
سیدحسن موسوی چلك در گفتگو با ایسنا، افزود: طبق آیین نامه مصوب سال ۱۳۷۸ شورایعالی اداری وظایف دستگاه های مختلف در مورد متكدیان مشخص شده است اما به نظر می آید شهرداری، بهزیستی و نیروی انتظامی بیشتر از هر دستگاه دیگری درگیر این مورد هستند و بیشترین بار روی دوش آن هاست چونكه ما در انجام كارهای گروهی به خوبی عمل نمی نماییم.

واریز مابه التفاوت افزایش حقوق دانشجومعلمان/۱۸هزار سهمیه استخدامی برای آموزش و پرورش
معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام سهمیه ۱۸ هزار و ۳۹ نفری این وزارتخانه در آزمون فراگیر استخدامی دستگاه های اجرایی در آبان ۹۸ اظهار داشت: مابه التفاوت افزایش حقوقی دانشجو معلمان طبق احكام جدید با حقوق شهریور واریز می شود.
علی الهیار تركمن در گفتگو با ایسنا، درباره سهمیه وزارت آموزش و پرورش در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی كشور كه مقرر است طبق اعلام سازمان امور اداری و استخدامی در نیمه دوم آبان ماه ۱۳۹۸ به صورت همزمان در سراسر كشور برگزار گردد اظهار نمود: در این آزمون ۱۸ هزار و ۳۹ نفر سهمیه داریم.

تشكیل كارگروه ویژه مسابقات جهانی مهارت در سال ۲۰۲۱
مدیركل دفتر آموزش های كاردانش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینكه به تازگی با همكاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای كارگروهی را تشكیل دادیم كه برای مسابقات جهانی مهارت در سال ۲۰۲۱ برنامه ریزی شود اظهار داشت: با این وجود احتیاج به قوانین و مشوق هایی داریم كه بنگاه های اقتصادی را پای كار بیاورد و زیرساخت های توسعه آموزش های مهارتی فراهم گردد.
به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، مصطفی آذركیش در پاسخ به این پرسش كه پل ارتباطی سازمان فنی و حرفه ای و آموزش و پرورش در اعزام افراد به مسابقات جهانی مهارت چیست؟ اظهار داشت: پل ارتباطی ما در شاخه كاردانش است. هم اكنون ۶۵ درصد استانداردهای مهارتی ما برگرفته از استانداردهای سازمان فنی و حرفه ای است.

سفارش های زیست محیطی به هیات های عزاداری
مدیركل دفتر مشاركت های مردمی و مسئولیت اجتماعی سازمان حفاظت محیط زیست با ذكر سفارش هایی برای كاهش مصرف پلاستیك و مدیریت پسماندها در تكایا و هیاتهای عزاداری از همه شهروندان و مسؤلان هیات ها خواست كه در توزیع نذورات حداقل از ظروف پایه گیاهی استفاده كنند.
ژیلا آقایی در گفتگو با ایسنا با اشاره به مصرف بالای ظروف یك بار مصرف در پخش نذورات، اظهاركرد: برخی شهروندان لیوان ها و ظروف یك بار مصرف خویش را در معابر رها می كنند و هر ساله در ایام محرم با آلودگی های پلاستیكی مواجه می شویم.

اخطار پلیس فتا در مورد خرید اینترنتی لوازم التحریر
در آستانه نزدیك شدن به فصل بازگشایی مدارس و افزایش خرید لوازم التحریر، پلیس فتا نسبت به احتمال كلاهبرداری در پوشش فروش آنلاین لوازم التحریر اخطار داد.
به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، سودجویان و مجرمان در روزهای مختلف و به بهانه های گوناگون به دنبال كلاهبرداری و انجام اعمال مجرمانه خود هستند و این دفعه هم امكان دارد در آستانه بازگشایی مدارس و افزایش خرید لوازم التحریر، دست به اقدامات مجرمانه به خصوص در فضای مجازی بزنند. در این شرایط امكان دارد افراد سودجو با بیان قیمت های بسیار پایین تر از قیمت بازار برای لوازم التحریر و انتشار تبلیغات آن در فضای مجازی و شبكه های اجتماعی، شهروندان را اغفال كرده و با هدایت آنان به صفحات جعلی و فیشینگ اطلاعات حساب بانكی آنها را سرقت كرده و از آنان كلاهبرداری كنند.

پاكسازی ۲۳۰ پاتوق جدید مواد مخدر در تهران
رئیس پلیس پایتخت از برخورد با ۲۳۰ پاتوق جدید مصرف مواد مخدر در پایتخت اطلاع داد.
به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای اولین مرحله از طرح برخورد با خرده فروشان مواد مخدر به نام "طرح ظفر" كه قبل از ظهر امروز برگزار شد، اظهار نمود: بعد از عملیات هایی كه پلیس در مناطقی همچون شوش، مولوی، فرحزاد و... اجرا كرده و منجر به پاكسازی بیشتر از ۹۰ درصدی پاتوق ها و مراكز عرضه و مصرف مواد مخدر شد، پیشبینی می كردیم كه امكان دارد با عنایت به ناامن شدن این فضاها بعضی از قاچاقچیان و خرده فروشان كلونی های جدیدی را برای مصرف مواد بوجود آورده و بنابراین رصد و اقدامات اطلاعاتی خویش را در این زمینه آغاز كردیم.
پنج خبر پربازدید اداره اجتماعی طی امروز عبارتند از:
واریز مابه التفاوت افزایش حقوق دانشجومعلمان/۱۸هزار سهمیه استخدامی برای آموزش و پرورش
آرتریت سپتیك چیست و چه علائمی دارد؟
تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه سال ۹۹ به بهره برداری می رسد
اخطار پلیس فتا در مورد خرید اینترنتی لوازم التحریر
آغاز طرح "نذر خون" از آغاز محرم / اهدای خون را به تاسوعا و عاشورا موكول نكنید1398/06/17
17:10:55
5.0 / 5
4490
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک