اپتیک optlab

انتشار نتایج جامع ترین مطالعه در مورد كروناویروس

انتشار نتایج جامع ترین مطالعه در مورد كروناویروس به گزارش اپتیك مسؤلان حوزه سلامت در چین بر مبنای نتایج جامع ترین مطالعه انجام گرفته از زمان شیوع كروناویروس اظهار داشتند كه افراد سالمند و بیماران بیشتر در معرض خطر قرار دارند.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، مسؤلان حوزه سلامت در چین مبادرت به انتشار نخستین جزئیات مطالعات و آزمایشات روی بیشتر از ۷۰ هزار بیمار مبتلا به كووید-۱۹ كردند. اطلاعات مركز كنترل و جلوگیری از بیماری های این كشور از آن حكایت می كند كه بیشتر از ۸۰ درصد از موارد مبتلا شدن خفیف بوده و افراد سالمند و بیمار بیشتر در معرض خطر قرار دارند.
همینطور در این مطالعه به خطر فزاینده ای كه كادر درمانی را تهدید می كند اشاره شده است. این اطلاعات بعد از آن منتشر گردید كه رئیس بیمارستان شهر ووهان بر اثر مبتلا شدن به كووید-۱۹ جان خویش را از دست داد.
شهر ووهان در استان هوبئی همچون مناطقی است كه بیشترین آمار تلفات و مبتلایان به كروناویروس جدید را به خود مختص كرده است. گزارش مركز كنترل و جلوگیری از بیماری های چین نشان داده است نرخ مرگ و میر ناشی از این ویروس در این استان ۲.۹ درصد و در مابقی مناطق چین ۰.۴ درصد بوده است. همینطور مجموع میزان مرگ و میر بر اثر بیماری كووید-۱۹ حدود ۲.۳ درصد گزارش شده است.
جدیدترین آمارها از تعداد قربانیان كروناویروس از آن حكایت می كند ۱۸۶۸ نفر جان خویش را از دست داده و تعداد ۷۲ هزار و ۴۳۶ نفر دیگر آلوده شده اند. همینطور بیشتر از ۱۲ هزار نفر از مبتلایان بهبود یافته اند.
محققان چینی در این بررسی به نتایجی دست پیدا كرده اند كه شامل موارد زیر است:
- حدود ۸۰.۹ درصد از موارد مبتلا شدن خفیف، ۱۳.۸ درصد شدید و تنها ۴.۷ درصد وخیم گزارش شده است.
- بالاترین میزان مرگ و میر در افراد ۸۰ ساله و بالاتر و حدود ۱۴.۸ درصد بوده است.
- در بین كودكان تا ۹ سال موردی از مرگ و میر گزارش نشده و میزان مرگ و میر در بین افراد تا ۳۹ سال حدود ۰.۲ درصد بوده است. در دیگر رده های سنی با بالا رفتن سن، میزان مرگ و میر بیشتر شده است.
- مردان بیشترین قربانیان كروناویروس بوده اند بگونه ای كه نرخ مرگ و میر در بین مردان ۲.۸ درصد و در زنان ۱.۷ درصد بوده است.
- علاوه بر اینها، در این بررسی مشخص شد كه افراد مبتلا به بیماری های قلبی عروقی، دیابت، بیماری مزمن تنفسی و فشار خون بالا به ترتیب بیشتر در معرض مبتلا شدن به كروناویروس و نتایج ناشی از آن بوده اند.
به گزارش شبكه خبری بی بی سی، همینطور در این مطالعه به آماری از كادر درمانی چین اشاره شده كه به كروناویروس آلوده شده اند. گفته شده در مجموع ۳۰۱۹ نفر از كادر درمانی به این ویروس آلوده شده اند.1398/11/29
14:58:31
5.0 / 5
3892
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک