اپتیک optlab
رئیس اداره مراقبت مركز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت:

مردم در هنگام استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی فاصله را رعایت نمایند

مردم در هنگام استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی فاصله را رعایت نمایند به گزارش اپتیك رئیس اداره مراقبت مركز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی درباب حجم زیاد مسافران در تهران در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، اظهار نمود: اگر مقرر است از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده شود، پروتكل های بهداشتی مانند حفظ رعایت و استفاده از اقلام بهداشتی همچون ماسك و دستكش استفاده گردد.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، حسین عرفانی كه در یك برنامه رادیویی سخن می گفت، اشاره كرد: با گذشت بیش از 50 روز از شیوع بیماری كرونا در ایران تمام استان های كشور درگیر این بیماری هستند و این ویروس با میزان سرایت بالایی كه دارد مترصد این است كه به شیوع و سرایت خود ادامه دهد و موارد بیشتری را نسبت به گذشته مبتلا كند.
او همینطور به كارهای اقتصادی و خدماتی ضروری اشاره و بیان كرد: بمنظور ایجاد تعادل بین كارهای پایه در عرصه اقتصاد و تولید و همین طور خدمات با اعمال مراقبت های بهداشتی، موضوع فاصله گذاری هوشمند مطرح گردیده است. كسانی كه در عرصه اقتصاد و خدمات در كشور مشغول هستند با مراجعه به درگاه الكترونیكی در وزارت بهداشت و مطالعه پروتكل هایی كه از بیماری جلوگیری شود به فعالیت خود ادامه می دهند.
رئیس اداره مراقبت مركز مدیریت بیماری های واگیردار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در تشریح فاصله گذاری هوشمند ابراز كرد: در این مرحله جامعه به فعالیت خود ادامه می دهد اما شعار در خانه بمانیم همچنان به قوت خود باقی است. هموطنان باید بدانند كرونا مطرح است و این بیماری سلامت جامعه را تهدید می كند؛ به همین دلیل جز در موارد ضروری نباید از منزل بیرون بروند و مراودات اجتماعی نباید به راحتی صورت گیرد. اگر شهروندی مجبور بود از منزل بیرون رود باید نكات بهداشتی را رعایت كند تا بیماری به باقی جامعه سرایت نكند.
وی در باره گام دوم بسیج ملی مبارزه با كرونا اظهار نمود: اقدام مرحله دوم فاصله گذاری هوشمند از (23 فرودین ماه) در استان های كشور و از (31 فروردین ماه) در تهران به مرحله اجرا گذاشته می شود تا جامعه به فعالیت خود ادامه دهد.
عرفانی در آخر درباب حجم زیاد مسافران در تهران در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی اظهار نمود: سفارش ستاد ملی مبارزه با كرونا این است اگر مقرر است از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده گردد پروتكل های بهداشتی مانند حفظ رعایت و استفاده از اقلام بهداشتی همچون ماسك و دستكش استفاده گردد این در شرایطی است كه افرادی كه علائم بیماری را دارند به هیچ وجه نباید از وسایل تردد عمومی استفاده كنند. در صورت شلوغ بودن مترو مردم ازدحام نكنند و منتظر باشند تا قطار بعدی در صورتیكه خلوت بود سوار شوند.
منبع:

1399/01/24
14:56:05
5.0 / 5
2952
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک