اپتیک optlab
نتایج تحقیق محققان آكسفورد نشان می دهد؛

تأثیر عسل در بهبود سرفه های سرماخوردگی

تأثیر عسل در بهبود سرفه های سرماخوردگی به گزارش اپتیك هم اكنون هیچ درمانی برای سرماخوردگی عادی وجود ندارد اما نتایج تحقیق جدید نشان داده است یك قاشق عسل می تواند تحمل آنرا آسان تر كند.به گزارش اپتیک به نقل از مهر، مدت های مدیدی است که والدین برای تسکین سرفه و گلودرد فرزندان شأن در زمان ابتلاء به سرماخوردگی، از عسل استفاده می نمایند. اما بررسی ۱۴ آزمایش بالینی نشان داده است عسل دارای خواص خوبی در این حوزه است.
یافته ها نشان داد کودکان و بزرگسالانی که عسل مصرف کرده بودند در مقایسه با انهایی که شربت های ضدسرفه، داروهای ضدسرماخوردگی و آلرژی بهره برده بودند، سرفه های با شدت کمتری داشتند.
به گفته محققان، از آنجائیکه داروی قطعی برای سرماخوردگی وجود ندارد، عسل می تواند با وجود قابلیت دسترسی ساده و ارزان، بسیار سودمند باشد.
محققان تاکید می کنند نباید به کودکان کمتر از یک سال به علت ریسک بوتولیسم (مسمومیت غذایی حاد) عسل داده شود.
محققان دانشگاه آکسفورد بریتانیا در بررسی های خود دریافتند عسل در درمان سرفه به مراتب بهتر از درمان های فعلی است. عسل روند بهبود خارش گلو را در بزرگسالان و میزان سرفه را در کودکان تسریع می کند.
به گفته محققان، هنوز علت دقیق تاثیر عسل بر روند بهبود سرماخوردگی مشخص نمی باشد. اما عسل حاوی آنتی اکسیدان ها بوده و دارای فعالیت آنتی میکروبی و ضدالتهابی است. همینطور با ایجاد پوششی بر روی لایه های مخاطی، به تسکین سرفه و گلودرد کمک می نماید.

1399/06/06
23:32:26
5.0 / 5
1835
تگهای خبر: آزمایش , تسكین , دارو , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک