اپتیک optlab

برچسب چربی سوز تولید شد

برچسب چربی سوز تولید شد به گزارش اپتیك محققان دانشگاه فنی نانیانگ سنگاپور توانستند برچسبی را بسازند كه چربی اضافی بدن را می سوزاند.


به گزارش روز سه شنبه گروه اخبار علمی ایرنا از ساینس، در سطح زیرین این برچسب ها كه روی پوست بدن چسبانده می شوند، میكروسوزن هایی وجود دارد كه هركدام حاوی یكی از دو داروی Beta-3 كه نوعی گیرنده آدرنالین یا هورمون تیریودوتیرونین T3، هستند. با این حال كه هر دو داروی مذكور با استفاده از تبدیل چربی سفید ذخیره كننده انرژی به چربی قهوه ای سوزاننده انرژی باعث كاهش میزان چربی بدن می شوند، در صورت مصرف خوراكی یا تزریقی دارای عوارض جانبی خطرناكی هستند. درست به همین علت محققان برچسب های چربی سوز را ساخته اند.
در تحقیقات اولیه این پرچسب ها به مدت دو دقیقه روی پوست موش های آزمایشگاهی چسبانده شدند. میكروسوزن ها كه از تار موی انسان نازك تر هستند، شكسته و درون پوست باقی ماندند، سپس به آرامی در بدن موش ها تجزیه شده و داروها را در لایه زیرین چربی سفید آزاد كردند. سپس داروها این چربی را به چربی قهوه ای كه سوخته می شود، تبدیل كردند.
در آزمایشگاه این برچسب ها در طول چهار هفته باعث كاهش وزن 30 درصدی موش هایی شدند كه از یك رژیم غذایی چرب استفاده می كردند. همینطور میزان كلسترول و اسیدهای چرب این موش ها درمقایسه با گروه كنترل كاهش پیدا كرد.


 

1396/10/09
23:30:17
5.0 / 5
5705
تگهای خبر: دارو , پوست , كاهش وزن , كلسترول
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک