اپتیک optlab

ضرورت توجه به نقش مشاوران در حل معضلات اجتماعی

ضرورت توجه به نقش مشاوران در حل معضلات اجتماعی اپتیك: توجه به بحث و نقش مشاوران در حل معضلات اجتماعی موضوعی است كه باید به آن توجه بیشتری صورت گیرد.


به گزارش اپتیك به نقل از مهر، به نظر می رسد با عنایت به این كه این روزها بیش از هر زمان دیگری مسئله صدمه های اجتماعی خودنمایی می كند و متاسفانه شاهد افزایش اعتیاد زنان و جوانان، حركت هرم جمعیتی كشور به سمت پیری، آمارهای ناراحت كننده ای از قبیل افزایش نرخ طلاق و... هستیم، ضرورت توجه به معضلات اجتماعی بسیار مهم جلوه می كند. حال اگر هسته ی زندگی اجتماعی را خانواده بدانیم و معتقد به این امر باشیم كه سلامت روان و فضای ارتباطی خانواده در حكم بیمه ای قوی برای آینده جامعه بشمار می رود توجه به این نكته ضروری است كه حلقه مفقوده ای كه حتی در شورای مهم اجتماعی كشور هم كمتر به آن توجه شده است حرفه یاوران به مشاوره كه نیازمند چند محور كاری است تا بتواند در جامعه پویاتر از پیش ظاهر شود. محور اول توجه رسانه های عمومی در شناساندن نقش مهم مشاور به مردم در زندگیشان و بیان تفاوت ها و گستره ی بزرگ این رشته نسبت به سایر تخصص هایی است كه به سلامت روان و ارتباطات می پردازند. محور دومی كه نیاز است فعال شود سازمان هایی چون سازمان نظام روانشناسی و مشاوره، سازمان بهزیستی و وزارت ورزش و جوانان و... است كه لازم است بیش از آنچه كه الان به فعالیت در عرصه میدانی جامعه می پردازند بپردازند و نمود بیرونی بیشتری پیدا كنند. محور سومی كه مهم است فعال شدن خود جامعه مشاوران خانواده در جهت شناساندن حرفشان و همینطور خدمت هرچه حرفه ای تر در عرصه جامعه است و محور پایانی هم كه اساسی است توجه مردم به سلامت محیط خانوادشان است كه البته نیاز به زمان و كار فراوان سه محور قبلی دارد. اگر این چهار محور به صورت مجزا از یكدیگر فعال شود، بسیار صدمه زا است. فعال شدن متقابل این چهار محور است كه منجر به ارتباط متقابل و گسترده بین مشاوران و مردم می گردد.
در آخر می توان بیان داشت كه جامعه ما هم همچون هر جامعه پویا و رو به رشدی نیازمند بهره مند شدن از مشاورانی آموزش دیده هست كه حمایت كاری لازم از جانب سازمان های دولتی، علمی و مردمی را داشته باشند و در عین حال پشتیبانی رسانه ای رسانه ها را در شناساندن خدماتشان را داشته باشند و در ضمن مردم هم به نیازهای خانوادگی خود واقف بوده و پیش از هر اقدامی كه نقش محوری در خانواده دارد، نسبت به بكارگیری مشاوری كاربلد در خانواده اقدام نمایند. * میلاد سعیدی دانشجوی كارشناسی ارشد مشاوره خانواده دانشگاه علامه طباطبایی

1396/10/14
20:06:45
5.0 / 5
5287
تگهای خبر: سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک