اپتیک optlab

احتمال شروع موج نهم کرونا

احتمال شروع موج نهم کرونا اپتیک: عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به افزایش چشم گیر موارد بیماری کرونا طی یک ماه اخیر از احتمال شروع موج نهم بیماری در کشور آگاهی داد.


دکتر سید احمد طباطبایی در گفت و گو با ایسنا، درباره ی شرایط فعلی بروز کرونا در کشور، اظهار داشت: بنظر می رسد حالا موجی که قبل تر در اروپا و کشورهای غربی رخ داده بود در ایران درحال وقوع است. باتوجه به میزان مراجعه بیماران به مطب ها و بیمارستان ها متاسفانه بنظر می رسد با پیک جدیدی از کرونا مواجه می شویم. این احتمال وجود دارد که این افزایش موارد شروع موج نهم بیماری باشد اما این مساله باید به تایید لابراتوار های مربوطه برسد اما در مقایسه با یک ماه قبل، افزایش مراجعات کرونائی به وضوح قابل مشاهده می باشد.
وی ادامه داد: البته خوشبختانه علایم فعلی بیماران در مقایسه با موج های قبلی کرونا شدید نیست اما، نمی توان گفت با افزایش موارد بیماری مواجه نبودیم. علت این مساله هم احساس آرامشی است که به مردم در مورد کرونا دست داد و رعایت پروتکلهای بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک را کاهش دادند.
او اشاره کرد: هرچند علایم بیماران در افزایش اخیر بار بیماری کرونا شدید نیست اما با رویت هر علامتی، فرد بیمار باید از حضور در جمع خودداری کند تا تعداد بیشتری بیمار نشوند. درگیری سیستم تنفسی فوقانی، گلودرد، سر درد، بدن درد و مشکلات گوارشی علایم غالب بیماران در مدت اخیر است. اگر علایم بیمار شدید و جدی باشد حتما باید به مرکز درمانی مراجعه کنند.
طباطبایی افزود: با وجود این که آمار موارد مبتلاشدن و مرگ و میر کرونا بالا رفته است اما این روند افزایشی به هیچ عنوان با روندی که بدنبال افزایش بیماری در موج های کرونا در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ شاهد بودیم، قابل قیاس نیست. هم اکنون تجمعات آخر سال و حضور در مراکز خرید بدون رعایت پروتکل بهداشتی می تواند سبب افزایش بروز بیماری شود.
او درباره ی شرایط بیماری بعد از تعطیلات نوروز، اظهار داشت: متاسفانه بعد از هر اتفاق مهم یا تعطیلی و مناسبت های مختلف در کشور، با افزایش موارد بیماری روبه رو شده ایم و احتمالاً تکرار مجدد این سناریو دور از ذهن نباشد چونکه حساسیت برای رعایت نکات بهداشتی نسبت به گذشته کاهش شایان توجهی یافته است و تعداد کسانی که هنوز ماسک می زنند قلیل شده است.
منبع:

1401/12/26
23:52:50
5.0 / 5
180
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک