اپتیک optlab

اسهال مسافرتی چگونه درمان می شود؟

اسهال مسافرتی چگونه درمان می شود؟ اپتیك: اسهال مسافرتی شایع­ ترین بیماری است كه مسافرین را درگیر می كند و در بیشتر موارد بطور ناگهانی شروع می شود.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، اسهال مسافرتی شایع ترین بیماری سفر است كه در بیشتر موارد بطور ناگهانی شروع می شود. در طول مدت بیماری، دفعات، حجم و وزن مدفوع بیشتر می شود و بطور معمول، مسافر در طول روز حدود چهار تا پنج مرتبه دفع آبكی دارد. سایر علائم این بیماری شامل تهوع، استفراغ، دل درد، نفخ، تب، تكرر ادرار و ضعف هستند. اسهال مسافرتی در بیشتر موارد خوش خیم بوده و در ضمن یك الی دو روز بدون درمان بهبود می یابد و به ندرت مخاطره آمیز است.
در ۹۰ درصد موارد این بیماری طی یك هفته و در ۹۸ درصد طی یك­ ماه بهبودی كامل پیدا می كند.
باید توجه كرد كه عوامل عفونی علت اصلی اسهال­ های مسافرتی هستند. حال برای جلوگیری از مبتلاشدن به اسهال مسافرتی زمانی كه به مناطقی مسافرت می كنید كه احتمال آلودگی آب شرب وجود دارد، در ضمن مسافرت خود به نكات ذیل توجه داشته باشید:
- اگر در بطری آب شرب قبلاً باز شده است از آن استفاده نكنید.
- از یخ استفاده نكنید مگر آنكه مطمئن باشید كه از آب تصفیه شده تهیه شده است.
- محصولات لبنی و شیر غیر پاستوریزه استفاده نكنید.
- سبزی و میوه خام نخورید مگر آنكه پوست آنرا خودتان كنده باشید.
- سالاد میوه خرد شده استفاده نكنید.
- كاهو و یا برگ خام سبزیجات دیگر (نظیر اسفناج) را نخورید.
- از مصرف گوشت یا ماهی خام و یا نیم پز خودداری كنید.
- از خرید و مصرف غذاهایی كه افراد دوره گرد در خیابان می فروشند خودداری كنید.
- نوشابه های گازدار بسته بندی، چای و قهوه گرم، آب جوشیده و یا آب كلردار و یا یددار استفاده كنید.
- جوشاندن آب موجب از بین رفتن عوامل مسبب اسهال شده و می توانید از آن بیاشامید. آب را به مدت یك دقیقه به خوبی جوشانده و سپس سرد شدن در دمای معمولی اتاق بدون اضافه كردن یخ استفاده كنید. اگر به ارتفاعات بالا مسافرت می كنید، آب را به مدت سه دقیقه بجوشانید.
اقدامات درمانی اسهال مسافرتی بنابر اعلام پایگاه جامع آموزش و فرهنگسازی سلامت، اسهال مسافرتی یك بیماری خودبه خود محدود شونده است و اغلب بدون درمان خاصی بهبود می یابد. با وجود این، مایع درمان خوراكی جهت جایگزینی مایعات و الكترولیت های از دست رفته مفید می باشد. برای بالغین بطور معمول مصرف مایعات شفاف سفارش می شود؛ مانند آب میوه تازه، دوغ، محلول ORS در مسافرینی كه بیشتر از سه مورد دفع مدفوع شل در ضمن هشت ساعت داشته اند خصوصاً اگر توام با تهوع، استفراغ، با دل درد، تب یا خون در مدفوع باشند، موثر است. همین طور بعضی از موادغذایی را كه به كاهش خطر مبتلاشدن به اسهال مسافرتی كمك می كنند، مصرف كنید مانند سوپ، چای و قهوه داغ و...1398/01/14
22:06:22
5.0 / 5
4432
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , پوست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک