اپتیک optlab

اقدام پزشكان بسیجی برای تامین دارو در شرایط تحریم

اقدام پزشكان بسیجی برای تامین دارو در شرایط تحریم اپتیك: رئیس بسیج جامعه پزشكی با اشاره به شرایط تحریم های كشور، سوژه تامین داروهای اساسی را از دغدغه های جدی وزارت بهداشت دانست و اظهار داشت: در این زمینه بسیج جامعه پزشكی از هیچ كمكی دریغ نخواهد كرد.


دكتر ابراهیم متولیان در گفت و گو با ایسنا، بسیج جامعه پزشكی را یكی از بهترین شبكه ها برای كمك به وزارت بهداشت دانست و اضافه كرد: ما در بسیج، فارغ التحصیلان زیادی در رشته های پزشكی، پیرا پزشكی و داروسازی داریم كه با ما در ارتباط هستند و همیشه در مواقع حساس به كمك حوزه سلامت آمده اند. همچون این كمك ها می توان به اقدامات بسیج جامعه پزشكی در سیل اخیر اشاره نمود كه از نظر اعزام پزشك متخصص و ارسال دارو به این مناطق از هیچ كمكی مضایقه نكرد.
وی با اشاره به تحریم هایی كه در حوزه دارویی وزارت بهداشت با آن دست وپنجه نرم می كند، اظهار نمود: باید بحث تجارت و سیاست را در حوزه تأمین دارو جدا از هم دانست. خیلی از شركت ها می توانند با رابطه هایی كه با كشورهای همسایه نظیر تركیه، عراق، پاكستان و… دارند، نیاز دارویی كشور را تأمین كنند. بسیج جامعه پزشكی در این راستا با راه اندازی شركت هایی در كشورهای همسایه با كمك پزشكان بسیجی، به تأمین دارو در نظام سلامت كمك نماید.
متولیان همین طور اشاره كرد: این شركت ها دولتی و رسمی نیستند و یكی از اركان كمك كننده در حوزه تأمین دارو هستند.
او در آخر برنامه های آینده بسیج جامعه پزشكی را هماهنگی با وزارت بهداشت معرفی نمود و اظهار داشت: همچنان مانند گذشته با ایجاد هماهنگی صد درصدی كه با وزارت بهداشت خواهیم داشت به حوزه سلامت خدمت می نماییم. درواقع می توان بسیج را یكی از یاوران وزارت بهداشت در بحران ها دانست.
منبع:

1398/04/03
14:02:49
5.0 / 5
4496
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , دارو , داروسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک