اپتیک optlab
متخصصان آمریكایی اعلام كردند

بررسی علت بیماری های قلبی - عروقی ناشی از آلودگی صوتی

بررسی علت بیماری های قلبی - عروقی ناشی از آلودگی صوتی اپتیك: متخصصان سلامت در بررسی های خود به دلیلهای احتمالی لطمه های عروقی و بیماری قلبی در رابطه با سروصداهای محیطی پی بردند.


به گزارش اپتیك به نقل از ایسنا، متخصصان آمریكایی معتقدند كه هر پنج دسی بل افزایش در صدای محیط با افزایش ۳۴ درصدی خطر حمله قلبی، سكته مغزی و دیگر بیماری های قلبی-عروقی مرتبط می باشد.
محققان در بررسی های پیشین خود بر این مساله تاكید كرده اند كه قرار گرفتن در معرض صداهای محیطی برای طولانی مدت - مانند صدای ترن، هواپیما یا اتومبیل - تاثیرات مخربی بر سلامتی دارد كه اختلال در خواب، اختلالات روانی، دیابت و بیماری قلبی عروقی همچون آن هاست. هرچند قبل از این مكانیزم ارتباط دهنده صدا با چنین بیماری هایی به خوبی مورد مطالعه قرار نگرفته بود.
اكنون تعدادی از محققان آمریكایی به مكانیزم احتمالی پی بردند كه نشان میدهد قرار گرفتن در معرض صداهای محیطی برای طولانی مدت به التهاب، لطمه دیدن عروق خون و بیماری قلبی منجر می شود.
محققان در این بررسی ها مشاهده نمودند بخش هایی از مغز كه با استرس مرتبط هستند خصوصاً آمیگدال همچون مجرایی عمل می كنند كه بوسیله آن صدای زیاد و طولانی مدت، منجر به بروز تغییراتی می شود كه در نهایت به بروز بیماری می انجامد.
در این گزارش آمده است: سطح بالای صدا سبب فعال شدن آمیگدال شده كه نقش اصلی در پردازش احساسات و واكنش به استرس دارد.
در این بررسی پژوهشگران آمریكایی وضعیت مغز و عروق ۴۹۸ فرد بزرگسال را برای مدت زمان پنج سال مورد ارزیابی قرار دادند تا مشخص شود آیا قرار گرفتن در معرض سطح بالایی از صدا با بروز بیماری های قلبی عروقی ارتباط دارد.
به گزارش ساینمگ، پژوهشگران با اشاره به اینكه در این بازه زمانی حدود هشت درصد از این افراد گرفتار بیماری های قلبی عروقی شدند، اظهار داشتند: در بررسی روی میزان صدایی كه این افراد در معرض آن قرار داشتند مشخص شد هر پنج دسی بل افزایش در صدای محیط، خطر مبتلاشدن به امراضی چون حمله قلبی، سكته مغزی و دیگر بیماری های قلبی-عروقی را بیشتر می كند.
منبع:

1398/09/06
16:22:19
5.0 / 5
4716
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دیابت , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک