اپتیک optlab
وزیر بهداشت اعلام كرد؛

68 درصد جمعیت هدف ضد کرونا واکسینه شده اند

68 درصد جمعیت هدف ضد کرونا واکسینه شده اند به گزارش اپتیک وزیر بهداشت از ورود ۱۵۰ میلیون دوز واکسن به کشور اطلاع داد و اظهار داشت: تا کنون ۶۸ درصد جمعیت هدف ضد کرونا واکسینه شده اند.به گزارش اپتیک به نقل از مهر، بهرام عین اللهی در برنامه ای که به مناسبت هفته بسیج در وزارت بهداشت برگزار شد، عنوان کرد: هفته بسیج بیشتر از همه چیز یادآور حماسه های دفاع مقدس است که باید به صورت مکرر این حماسه ها و افتخارات دفاع مقدس را برای نسل جوان ذکر نماییم تا بدانند در تاریخ ایران چه گذشته است؛ بخصوص در ارتباط با مسائل پزشکی کارهای بسیار بزرگی در دفاع مقدس انجام شد که لازم است بیشتر به آن پرداخته شود.
وی افزود: گروه پزشکی در دفاع مقدس در تاریخ کشور و جهان کار بزرگی انجام داد و رسانه ها باید سریال های فاخری در این حوزه بسازند چون سرگذشت آنها برای ما درس است. هر یک از این شهدا می توانند الگو باشند و هفته بسیج یعنی همین که این الگوها برای جامعه گفته شود. تاریخ یک درس رهگشا برای آینده است.
وزیر بهداشت اضافه کرد: در وضعیت امروز از فرمایش حضرت آقا آغاز می کنم و آن این بود که باید نعمت های خدا را شاکر باشیم و باید بدانیم خداوند هوش، ذهن و حافظه به ما داده است و با شکر نعمت، کار جهادی و عمل به تکلیف شکرگزاری می نماییم. امروزه در وزارت بهداشت نخبگانی داریم که وظیفه دارند با عمل به وظایف خود شکر نعمت کنند. برای گروه بسیج که این لقب مبارک را دارند، یعنی باید از همه نظر کامل باشد. امروزه در فضای جدیدی که در جامعه درست شده است احتیاج به بسیجی واقعی داریم. بسیجی فقط افراد اسلحه به دست نیست بلکه علم و دانش ما هم اسلحه ما است و از این طریق باید به مردم کمک نماییم. بسیجی در وزارت بهداشت یعنی نیروی جهادی؛ ما امروز با محرومیت هایی در کشور مواجه هستیم و مردم در روستاهای دورافتاده احتیاج به کمک دارند و احتیاج به بسیجیانی داریم که کار جهادی انجام دهند و به دانشگاه ها و مراکز درمانی ورود کنند.
عین اللهی افزود: کشور مقدس ما امروزه یک نام درخشان در دنیا دارد که وقتی هر کجا میگویند ایران شاخصه ها متفاوت شده است. ایران یعنی امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری، سردار قاسم سلیمانی و ایرانی کسی است که راه قاسم سلیمانی را ادامه می دهد و ایرانی امروزه با جمله "ما می توانیم" شناخته می شود. دشمن به جهت اینکه به اهدافش برسد می خواهد تلقین کند که ما "نمی توانیم"؛ در حالیکه جمله «ما می توانیم» باید اصل کار، اعتقاد و عمل بسیجی باشد. کارهای زیادی توسط بسیج انجام شده است مثلا در ارتباط با مجروحین شیمیایی که در دفاع مقدس هیچ سابقه ای از آن ندیده بودیم بسیجیان توانستند اقدامات درمانی بزرگی انجام دهند و امروزه در این بحث در دنیا صاحب نظر هستیم.
وی در ادامه اظهار نمود: کرونا هم یک امتحان الهی بود که کشور ما و بسیجیان از آن سربلند بیرون آمدند. متأسفانه در کرونا تعداد زیادی از هموطنان را از دست دادیم و بیمارستان های ما محلی برای مبارزه با کرونا بود. همه دیدیم بسیجیان در این امتحان درخشیدند و حدود ۲۰۵ شهید سلامت در گروههای پزشکی داشتیم که نشان دهنده روحیه ایثارگرانه و بسیجی آنها است. حماسه اخیر ما در کرونا بحث واکسیناسیون و ابعاد مختلف آن بود که ناشناخته ماند.
وزیر بهداشت تصریح کرد: تا تیرماه حدود ۵ میلیون واکسیناسیون انجام شده بود و ما در پیک پنجم روزانه حدود ۵۰ هزار بیمار، ۱۵ هزار بستری، ۸۰۰۰ بستری آی سی یو و روزی حدود ۷۰۰ مرگ داشتیم که فاجعه ملی بود ولی با لطف خداوند با شروع دولت جدید و تلاشهای انجام شده در حالیکه در هفته اول دولت هیچ واکسنی نداشتیم، توانستیم با کار بسیجی و جهادی در تمام وزارت خانه های مرتبط، هلال احمر، بانک مرکزی، رئیس جمهور و…، کار بزرگی نماییم.
وی افزود: شاید ظرف ۲۴ تا ۴۸ ساعت حدود ۵ میلیون واکسن وارد می کردیم. تا امروز ۱۵۰ میلیون دز واکسن وارد کردیم و حدود ۲۰ میلیون هم تولید داخلی صورت گرفته است و باز این استعداد وجود دارد که تولید داخل بازهم افزایش یابد و از این نظر هیچ کمبودی در کشور نداریم و در صدمین روز دولت به تزریق ۱۰۰ میلیون دز واکسن رسیدیم. حالا حدود ۸۴ درصد جمعیت هدف یک دز واکسن و ۶۸ درصد هم دو دز واکسن زدند و تا چند هفته آینده درصد افزایش می یابد.
عین اللهی افزود: وقتی این میزان واکسن وارد کشور شد همه گفتند خب چگونه واکسن ها را تزریق کنیم؟ ما نیروی کافی نداشتیم و اینجا بود که بسیج وارد شد. سردار سلامی به تمام فرمانده های سپاه دستور نظامی دادند تا مراکز و پایگاه های بسیج پای کار آیند. مردم پس از دفاع مقدس باردیگر به کمک دولت آمدند. در هر پایگاه بسیج شاید یک نفر نیروی ما باشد و سایرین نیروهای بسیج هستند و بدون جناح بندی و علایق سیاسی به مردم خدمت کردند و پای کار آمدند و بیگانگی نسل جدید بسیجی با نسل های قدیمی از بین رفت و تعامل شکل گرفت و این امر می تواند الگو باشد.
وی اضافه کرد: هر حرکت مردمی که نیروی جوان پای کار آید، موفق است. در شرایطی که حالا اغلب جاهای پیشرفته دنیا مثل آمریکا، روسیه، آلمان و… درگیر کرونا هستند ما با این میزان واکسیناسیون بی نظیر در دنیا که با حمایت مردم انجام شد، ان شاءالله بتوانیم آینده خوبی داشته باشیم و نباید از رعایت پروتکل ها غافل شویم.
وی اضافه کرد: بسیج وزارت بهداشت باید در زمینه کار تخصصی خود کار کند و مهم ترین کار ما بسیج علمی است. ما جزو کشورهای کمی هستیم که واکسن تولید کردیم و الان ۵ نوع واکسن فخرا، رازی، پاستور، برکت، اسپایکوژن را به بهره برداری رساندیم و این یک افتخار بزرگ است. بسیج علمی در همه زمینه ها آماده است و در زمینه سلول های بنیادی جزو پنج کشور اول دنیا هستیم و باید در دانشگاه ها فعال باشیم. با عنایت به فرمایش حضرت آقا باید به هوش مصنوعی فکر نماییم و با فناوری های نوین باید خیلی از کارها را به شکل دیجیتال و آی تی انجام دهیم و استفاده از هوش مصنوعی اهمیت دارد. ما هماهنگ هستیم تا با بسیج جامعه پزشکی کارهای بزرگی انجام دهیم.


منبع:

1400/09/02
20:23:37
5.0 / 5
348
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک