تغذیه نامناسب، تهدیدی برای سلامت مردم و کره زمین

تغذیه نامناسب، تهدیدی برای سلامت مردم و کره زمین نتایج یک گزارش تازه نشان داده است که رژیم های غذایی نامناسب، سلامت مردم و کره زمین را به خطر می اندازد.


به گزارش اپتیک به نقل از ایسنا، نتایج یک ارزیابی جهانی که روز گذشته (سه شنبه) انتشار یافت، نشان داد: حدودا نیمی از جمعیت جهان از تغذیه نامناسب در رابطه با پُرخوری یا عدم دسترسی به غذای کافی رنج می برند که تاثیرات گسترده ای بر سلامت بشر و کره زمین دارد.
گزارش جهانی تغذیه (GNR) که بررسی سالانه و تجزیه و تحلیل آخرین داده ها در مورد تغذیه و مسائل در ارتباط با سلامتی است، نشان داد هم اکنون ۴۸ درصد از مردم یا بسیار کم یا بیش از اندازه غذا می خورند که منجر به اضافه وزن، چاقی یا کم وزنی می شود.
این گزارش نشان داده است که با عنایت به شرایط فعلی، جهان در رسیدن به هشت هدف از ۹ هدف تغذیه ای تعیین شده از جانب سازمان جهانی بهداشت برای سال ۲۰۲۵ شکست خواهد خورد.
در این گزارش آمده است که بیشتر از ۴۰ درصد بزرگسالان (۲.۲ میلیارد نفر) حالا گرفتار اضافه وزن یا چاقی هستند. همینطور مرگ و میرهای قابل پیشگیری ناشی از رژیم های غذایی نامناسب از سال ۲۰۱۰ تابحال ۱۵ درصد افزایش پیدا کرده و الان رتغذیه نامناسب، عامل یک چهارم مرگ و میرها در بزرگسالان است.
به گزارش اپتیک به نقل از ژاپن تودی، یافته های جهانی نشان داده است که رژیم غذایی در ۱۰ سال قبل بهبود نیافته و الان تهدیدی بزرگ برای سلامت مردم و کره زمین است.
منبع:

1400/09/04
11:01:49
5.0 / 5
213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت اپتیک - عینك طبی و عینك با كیفیت
optlab.ir - حقوق مادی و معنوی سایت اپتیك محفوظ است

اپتیك

ساخت عینک